sobota, 12 stycznia 2013

Mary Katrantzou - my love and inspiration


Mary Katrantzou, jedna z moich ulubionych projektantek nie zawiodła również w tym sezonie. Ubrania wiosna 2013 przyciągają kolorami, kształtami oraz nietypowymi krojami.


 

Mary Katrantzou, z pochodzenia Greczynka, nie bała się sięgnąć po swoje pragnienia i jako dwudziestolatka wyruszyła w świat, konkretnie na podbój Stanów, gdzie rozpoczęła studia na kierunku architektura na Rhode Island School of Design . Szczerze mówiąc, strasznie podziwiam odwagę i upór w dążeniu do celu, który - co widać w przypadku Mary -  w rezultacie owocuje sukcesem i przysparza ogromnej satysfakcji.  Jest to przykład idealnie obrazujący powiedzenie 'chcieć to móc'.  Dalej, niespokojny duch Mary, przeniosła się do Londyńskiego Central Saint Martins Cellege of Art and Design ( który z kolei jest moim marzeniem :)) gdzie podczas licencjatu i magisterki, została zauważona i wyróżniona. Nie trudno się domyśleć, że to właśnie wtedy rozpoczęła się jej przygoda z wielkim światem mody. Projektantka tekstyliów, projektantka mody jest córką projektantki wnętrz i producenta tkanin. Można by powiedzieć, że jest osobą genetycznie obciążoną zawodem jaki uprawia :) Ja jednak uważam, że wystarczy mocno chcieć coś osiągnąć, a cała reszta przyjdzie z ciężką pracą. :) 

Ubrania, z kolaży poniżej są zlepkiem prawie wszystkich propozycji Mary Katrantzou na wiosnę 2013 roku. Wzory tkanin jak i kroje  są genialne i gdybym mogła sprawić sobie coś z tej kolekcji, miałabym ogromny problem który zestaw wybrać. Oczywiście na stronie VOGUE można złożyć przed - zamówienie ;) ale ten zakup musi chyba jeszcze troszkę na mnie poczekać. :)

  


 
photos taken from : VOGUE.COM

Follow my blog with Bloglovin

8 komentarzy:

 1. Faktycznie, te stroje wydają się niezwykłe. Bardzo mi się podobają, ale siebie jakoś nie widzę w takim stroju.

  OdpowiedzUsuń
 2. genialne stroje, są takie niezwykłę.. <3
  Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 3. lovely inspiration <3

  X Jenny
  Rocknrollerr.com

  OdpowiedzUsuń
 4. gosh love the prints!!
  New post abt my new LV bag is up! :D
  CHICNOVA JEWELRY GIVEAWAY - 3 lucky winners to be chosen on my blog.
  www.fashionistaera.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. love all prints!! need this for spring

  http://littletoomch.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Love Mary Katrantzou.

  http://bezalelandoholiab.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń